Par blogiem un motivāciju.

Pirms kāda laika valsts TV bija raidījums "Tieša runa" par populāru un nepopulāru politiku un politiķiem. Pamatdoma jau laba - ja stāsta visādas tautai tīkamas lietas, tad to stāstītāju mīl un ievēlē un ja sāks par daudz analizēt un gudroties, neievēlēs viss. Izvērtās diezgan saturīga saruna, kā visādi politiķiem jāmanevrē, lai veiktu tautai netīkamas, bet vajadzīgas reformas un tomēr paliktu pie varas, kā valsts pamanās pārspēlēt daļu savu funkciju pašvaldībām, ne vienmēr padomājot, vai tām būs līdzekļi. Tāpat interesanti bija tas, kā pašvaldības, cīnoties par mazām un neefektīvām iestādēm savā teritorijā, nedomā par ilgtermiņa izmaksām un faktiski bremzē daudzus pasākumus, kas būtu noderīgi visai tautai un valstij ilgtermiņā. Ūsainie pagastveči jūt tautas atbalstu un negrib zaudēt savu vietu pašvaldībā. Bija arī pozitīvs piemērs kā pašvaldības sadarbojas. 

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/08.02.2017-tiesa-runa.-cik-stipra-bus-politiska-griba.id90525/

Zinot žurnālistikas lomu visa kā pataisīšanai par melnu vai puspelēku un savu mīluļu un favorītu slavināšanai, komisks bija Bojāra bargulīgais jautājums - un ko tad jūs konkrēti jūs, politiķi. esat pieņēmis tādu tautā nepopulāru, bet ilgtermiņā vajadzīgu lēmumu un tad nu katrs saņemas, padomāja un vairāk vai mazāk veiksmīgi atbildēja. Neviens neiesmējās un nepajautāja - un kad tad jūs, mediji, esat kārtīgi skaidrojuši šos lēmumus, to īslaicīgos un ilgtermiņa efektus tautai vieglajā valodā, lai visi saprastu, kad notiek populistiska tautai tīkama vāvuļošana un kad īsta saruna. par reāliem procesiem. Vai varbūt pārsvarā esat dzinušies pēc lētam sensācijām, prezentejuši prastos melnbaltos skaidrojumus ar labajiem un ļaunajiem un apsprieduši personības, ne procesus. No otras puses - ko tad politiķi piedāvās, ja tas mediju un diskusiju process paliks kvalitatīvāks un ne tik primitīvs?

Pirms tam Harijs Tumans intervijā LNT bija arī šo to par tautu pateicis. Harijs Tumans, pēc 8.00 115 min

http://tvplay.skaties.lv/parraides/900-sekundes/815352?autostart=true

 Žurnāliste. Pēdējā laikā izvirzās nāciju priekšgalā cilvēki, kurus daudzi apšauba, gan kompetenci, gan viņu intelekta līmeni, gan spējas ieņemt amatu.Tomēr viņi izpelnas lielas sabiedrības daļas atzinību.

Harijs Tumans. "Trampa fenomens. Tam ir ļoti daudz aspektu, esam par to runājuši, dzirdējuši. ..... nobriedusi vajadzība pēc personībām. .... visi tādi pelēki, vienādi, runā kaut kādā savā politkorektajā putnu valodā, kas visiem ir jau pieriebusies, visiem jau, pirms cilvēks sāk runāt, ir jau skaidrs, ko viņš pateiks. Nu tā taču ir, tas tāds establišments tagadējais...

Un te, pēkšņi nāk cilvēks, kurš runā ar cilvēkiem viņu valodā, sauc lietas īstajos vārdos, labi, pārspīlē, protams, tas izraisa kaut kādas simpātijas. Tas uzrāda to, ka jāmaina paradigma." 

Par LTV raidījumu sabiedriskajā telpā gandrīz vispār nekādas reakcijas, nekā tāda - ei, viņi taču negvelž politkorektas, tautai tīkamas glupības tikai savas nelietības, ļaunuma vai stulbuma dēļ, viņi to dara arī tāpēc, ka mēs vēlētāji to no viņiem gaidām un nekādas ļoti advancētas ilgtermiņa ekonomikas, izglītības un citas kvalitatīvas diskusijas nemaz paši neuztvertu, mums vajag darbus - iedalīt kvotu miesta ceļam un ar to gandrīz pietiek. Vēl lai pasaka vienu konkrētu vainīgo, to mēs apriesim un miers.

Uz Tumana tekstu gan bija reakcija, piemēram uz viņa izteikumu, ka studentiem jātaisa vieglāki uzdevumi, jo tie vairs netver pārāk sarežģītus jautājumus.

Uz profesora ideju, ka liberālisms ir tā kā aptaisījies un jāmaina paradigma, kā mēs domājam un ko mēs darām, gan nebija nekādas reakcijas, pat interneta diskusiju līmenī ne. Mediji draudzīgi diendienā mūs informē par Trampa konfliktiem ar brīvo presi un to, ka populisms un nacionālisms ir problēma, bet jel kāda apjausma, kā tad liberālisms šitā izgāzās, tā arī nepienāk pat vārdos ne. Liberālais populisms ar izdabāšanu pūļa instinktiem vispār netiek apspriests.

Jāteic, ka biju vīlies, vismaz jel uz kādu atblāzmu  diskusiju raidījumos cerēju.  
 
Nu jā, tad nu mēģinam kaut ko rakstīt un ārpus oficiālās mediju informācijas lauka blogot un cerēt, ka tas kaut kā to kontrolēto mediju sabojāto vidējo patērētāju ieinteresēs. Ja daudzmaz reāli ir mēģināts bīdīt kadu projektu, ierosināt idejas un mēģināt jel kādu informēt, izglītot un kritizēt pastāvošo kartību, domājošs indivīds agri vai vēlu nonāk pie dažām atziņām. Vispirms jau  - parādās gana daudz demotivējošu faktoru, jo rakstot esi aizskāris visādus ievēlētos, ieceltos un tad nu nāaks lasīt visādas lamas, melus un izdomajumus, pārsvarā, protams, par traucētāja personu. Katram tomēr ir sava dienaskārtība un lielais kopējais mērķis neinteresē, vēl vairāk, katrs to iztēlojas savādāk vai arī ir tikai par sevi. Tautu interesē īstermiņa problēmas - alga, zemes nodoklis, mediju iedvestā pārliecība, ka nauda jau ir, tik vajag sadaliīt, vajag atrast dažus vainīgos. To panāk ar intereses trūkumu par reāliem procesiem un mediju politiku. Politiķiem parsvarā ir divas problēmas - pirmā - tikt ievēlētam, dēļ kā ir visādi jāmelo, jāslēdz kompromisi un jābremzē jau pieminētie nepopulārie lēmumi un otrā - pareizi samenedžēt lemumus starpvēlēšanu un pirmsvēlešanu laika, lai noturētos pie varas. Dažiem ideālistiem vēl ir kādas ilgtermiņa idejas, kuras tie visā tajā kompromisu, dezinformācijas un nesapratnes vidē mēģina reāli ieviest. Medijiem interesē peļņa, troksnis un sensācijas patērētāja piesaistei un savu nedraugu nomelnošana un saimnieku un atbalstāmo izcelšana un slavinašana. Pa vidu tam visam gadās saturīga diskusija un derīga informācija, galvenokārt tāpēc, ka ir patrāpījies uz raidijumu uzaicināt vai nointervēt kādu reāli domājošu un uz ilgtermiņa procesiem orientētu viesi.
 
 
Ko tad liberālā mašinērija izmanto pret visādiem pašpasludinātiem interneta blogotājiem, kas atļaujas rakstīt kaut ko par sistēmiskām problēmām.
 
1. Aizmuguriski, anonīmi netīkamo autoru visādi apsaukā un liek tam visādas birkas. Te varētu līdzēt tikpat anonīma labu skaidrojošu materiālu gatavošana, kurai šī iespēja uzķēzīt autora personībai tik viegli nav iespējama. Ja meklejam kādu autoru veikumu interneta meklētājos, tad kaut kā tā sanāk, ka tie labākie, apjomīgākie un grūtāk apstrīdamie raksti vai nu vispār neparādās, vai parādās kaut kādā piektajā meklētāja lapā, toties priekšgalā ir kaut kads anonīms ķēzījums autora pesonai, kura izlasīšanai konkrētā adrese nemaz nav jāver vaļā, turpat pie adreses tas jau ir citēts. Twitter paaudze un tās paradumi. Pie viena tas parāda patērētāja līmeni.
2. Veido pseidonotikumus un pseidodiskusijas ar jau iepriekšzināmu galveno domu, kura slinkiem patērētajiem varētu iepatikties. Pamatideja - labo un slikto tēlu cīņa, nekā pelēka, viss notiek tāpēc, ka ļaunie ir ļaunprātīgi, nevis tāpēc, ka "labie" ir stulbi, nekoordinēti un viegli iesaistāmi šajā labo un ļauno tēlu cīniņā un laika apjaust sevis paša un tautas kvalitātes nepaliek nemaz.
3. Visādos veidos tieši un aizmuguriski apkaro jel kādu norādi un ideju, la pastāv universālas zināšanas un to apguves kritēriji. Šī iemeslā dēl savišķi nemīlētas ir dabaszinātnes, eksaktās zinātnes, jo tur pastāv tāds domāšanas veids, kas relatīvisma un atiieksmju piesātinātajā liberālajā vidē ir traucējošš.
 
Šo papildināšu vēlak, tagad par interneta satura, komentāru un atsevisķu blogu kvalitāti. Tie, protams, ir dažādi. 

Daži blogi raksta par hobijiem, daži par dzeju vai virtuvi un receptēm, daži dalās ar lasītājiem ceļojumu aprakstos. Ir arī tādi blogi, kas mēģina kaut kā līdzsvarot mainstrīma mediju vienveidīgo un paredzamo tekstu plūdumu. Reizēm gadās tā, ka kāds blogotājs, kas raksta kaut ko par biznesu vai dzīvi citā valstī, uzraksta kaut ko diezgan politiski vai sadzīviski asu un kritisku.

https://bergsblogo.com/  

 Problēma manuprāt ir tur, ka tā saukti brīvības sludinātāji paši nekādu īpašo brīvību nepieļauj, tikai kontrolētu paļurnāšanu par vispārīgām lietām. proti, par sadzīviskiem sizetiem tv un radio sarunas var iesaistīties jebkurš. Bet tiklīdz parādītos iespēja uzdot būtiskus, analītiskus jautājumus, kaut vai, piemēram, par mediju selektīvo dabu, par mūsu valsts ārējām ietekmēm, par kvalitativu notikumu(BBaltija, padomi 10 gadu laikā, ekonomikas situācija, ārzemju bankas un kredītu politika, ārzemju mediju īpašnieki, cilvēku politiskās slepkavības - tā uzreiz šos jautājumus kaut kur ieslauka pagulte vai arī par tiem labi nostādītā baritonā runā safrizēti politologi. Tātad, lai būtu vismaz kaut kada kvalitāte, nepieciešams kaut kads normāls VIDĒJAIS līmenis. Notikumus jau nenosaka domu vai ideju kvalitate, to loģiskais pamatojums vai ilgtermina izdevīgums tautai, valstij vai individiem. Notikumus pārsvarā nosaka tas, par ko IR IZDEVIES pārliecināt kaut kādu vairākumu, kas kopā firmāli sastiķē varu un kopa vienus jautājumus aktualizē kā svarīgus un citus ignorē un noliedz. Piemēram, ja vairākums ignorē to, ka laiku pa laikam pazūd cilvēki, tsk žurnālisti, reliģisko autoritāšu tuvinieki, krimināllietās iesaistītie iespējamie liecinieki, tad vairākums dod varai atlauju tā turpināt. Tas pats ir ar manipulācijām ar sabiedrisko domu - ja vairākums pieļauj muļķibu tiražēšanu, nepieprasa manipulāciju analīzi, tad lai cik gudrus tekstus mēs te uzrakstitu, vienmēr varēs pateikt, ka tā doma tikai TU. Mērķis uz ko tiekties varetu būt maksimali mēģināt vidējo Grietu un Pēteri apgaismot par to sakaru, kāds ir viņa pensijas ceinerim un aprūpes kvalitātei ar kaut kāda tur pretīrunātāja pazušanu vai tautas seriālu skatīšanas paradumiem. .... un tā atskaņas ir tipisks piemērs manipulatīviem medijiem.

 

 
Turpmāk vēl.
 
 
 

Domas, raksti un projekti.

Saturs.

1. Kas te ir atrodams?  raimonds1.com/432456714

2. Kā es nokritu uz ledus, satraumēju kāju un

dažas pārdomas par to visu  raimonds1.com/433028473

3. Internets lauķiem. raimonds1.co m/432351135

4. Luga par vēlētājiem raimonds1.co m/433240259

5. Tehnoloģijas un IT.  raimonds1.co m/433872332

 6. 25 gadi brīvās Latvijas - panākumi un kļūdas. raimonds1.co m/433814732

 7. Par imunitāti un reklāmu. raimonds1.co m/433889401

 8. Ko pasaulei atstās Trampa ievēlēšana?  raimonds1.co m/433047008

9. Trump and twitter. raimonds1.co m/433655381

10.

11.

12.

13.

14.

15.