COVID un liberālisms.
Ķīmija. Elementu periodiskā tabula. Ūdeņradis, skābeklis, dzelzs, ogleklis, sērs, atrašanās dabā, iegūšana, pierādīšanas reakcijas, mola masa, reakciju vienādojumi. Vienkāršas un saliktas vielas. Izotopi. Te ir jāsaprot un jāpieņem, ka var pierādīt, ir vai nav tas elements un arī rēķināt. Organiskā ķīmija. Oglekļa savienojumi. Minimums, ko vajadzētu atcerēties, līdz COVID epidēmija ir sākusies - elementi un to savienojumi ir nosakāmi gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. Tas ir, vai vispār tur ir dzelzs, ūdeņradis vai silīcijs un cik tur ir. Tāpat kā vīruss, bet par to vēlāk. Kāpēc silīcijs nav silikons. Kālijs nevis potašs. Metāla un alumīnija kanna vai varbūt tomēr dzelzs, nerūsējošā tērauda un alumīnija kanna, jo arī alumīnijs ir metāls. Vai dīzeļu nesadegušās PM10 un PM2.5 daļiņas ir nosakāmas, kā tās vispār var rasties no degvielas, nevis visādi izmuldēties pa ekonomiku un dzinējiem. Aminoskābes un olbaltumvielas. Ķīmiskais sastāvs. Noteikšana. Aminoskābes. DNS un RNS, kas tas ir, kā tās nosaka, ko tas pierāda. Tad nu tas būtu pamats saprašanai par vīrusi, baktērijas, sēnes un tam, ka to vīrusu var noteikt. Tāpat var noteikt vīrusa gēnus. Kas ir olbaltumvielas, kas ir gēni? Tas jāzin.
www.tvnet.lv/7161843/pirmo-reizi-izdevies-uznemt-koronavirusa-3d-attelu
https://www.youtube.com/watch?v=qTt3P5V8M1A
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7330249/
Tas, ka daudzi fakultatīvi pēc izvēles veido savu patiesību burbuli, kur tas viss neko nenosaka, zināmā mērā ir tāpēc, ka nav zināšanu un nav uzticības citu zināšanām. Tāpat nav nopietna attieksme pret zinātnisko informāciju. Medijos zinātnisku raidijumu tulkojumos var mierīgi sajaukt kilovatus ar kilovatstundām, silīciju ar silikonu un tamlīdzīgi. Tas ir reāls spēks! Nezināšanas spēks!
Kāda liberāla filozofa domas.
Pavisam nedaudz - par silīciju un silikonu. Hroniska tulkojumu problēma. Reizēm pat liekas, ka tā ir varas demonstrācija - re, kā mēs varam un ko tu mums padarīsi. Tulkotājs nejēdz atšķirību, kas ir Silīcijs, kas ir ķīmiskais elements ar simbolu Si un atomskaitli 14 un kas ir Silikoni - mākslīgi iegūti silīcijorganiskie savienojumi. Šaurākā nozīmē silikoni ir skābekli saturoši silīcijorganiski polimēri ar vispārīgo formulu [R2SiO]n, kur R ir kāda organiska grupa, piemēram, metilgrupa vai fenilgrupa. Plašākā nozīmē par silikoniem sauc arī citus lielmolekulāros organosiloksānus, kuri ir galvenā silikoneļļas vai silikongumijas sastāvdaļa.
Redaktoram vienalga. Interneta komentāros katru reizi, kad Silīcija ieleja tiek nosaukta par silikona ieleju, silīcijs tiek tulkots kā silikons vai kramainis (kremņij) parasti atrodas aktīvi pilsoņi, kas uz šo norāda. Sen bija laiks iemācīties.
Silīcijam piejaucot nedaudz citus atomus, tas būtiski ietekmē tā īpašības. Silīcijam ārējā elektronu čaulā (kas tā tāda?) ir 4 elektroni. Ja pievieno elementus, kam ir 3 vai 5 elektroni, tad no silīcija var ražot Saules paneļus, tranzistorus u mikroshēmas. Googlē var atrast teoriju. Tad nu viena no metodēm, lai šos atšķirīgos elementus pievienotu ir silīcija izotopi ( kas tie tādi?) ir silīcija kristāla apstarošana ar ar neitroniem. Neutron Transmutation Doping of Silicon.
Atceramies, ka sabiedrībai joprojām vienalga, kas tas silīcijs un kas - silikons! Vispār neko nesaprot, taču pašapziņa ir līmenī! Bilde no vācu zinātnes raidījuma tulkojuma. Silicijs, bors, fosfors. Ķīmiski elementi. Cik formālai jābūt attieksmei, lai šo neiztulkotu pareizi un kāpēc gan lai patērētājs pie šādas attieksmes TAGAD nu uzticētos zinātnei?
Ideja. Tiek apstarots silīcijs. Silīcijam ir izotopi. Rezultātā Si-31 atoms pārveidojas par P-31 atomu.
Kas ir silīcijs, kāds fosfors, kādi elektroni, kāds sakars, silikons kaut kāds, ko viņš tur muld, kāda tur aizstāšana, kādi izotopi, silikons, nu! Silikona ieleja, lūk tā, nekāds silīcijs!
Tas ir reāls SPĒKS! Nomuļļās jebkuru ideju!
Nu ja! Ja tehniskā kristāla struktūrā var samainīt vienu izotopa atomu pret citu, tad, iespējams, arī bioloģiskā struktūrā - vīrusa vai vēža šūnā to iespējams izdarīt! Varbūt pat TĀ vīrusa struktūrā!
Un tad....
Jā un tad, ko?
Varam muļļāt to ideju vēl kādus pāris gadus! Vai pat vairāk. Mierīgi!
Biroja izveidošanai iespējami vismaz divi pamatojumi. Racionālais pamats ir pavisam vienkāršs - nodalīt ļoti svarīgu pretCOVIDa pasākumu kopumu atsevišķi un koncentrēties tieši uz vakcinācijas pasākumu organizāciju. Sekmīga vakcinācija ikdienas inficēto, saslimušo, slimnīcās stacionēto un mirušo statistikā ietekmētu tieši slimnīcās esošo un mirušo skaitu, līdz ar to būtu nozīmīga gan konkrētiem cilvēkiem no riska grupām, gan dotu atslodzi visai medicīnas sistēmai, gan beidzot dotu zināmu cerību šīs vīrusu infekcijas kontrolei un optimisma devu cilvēkiem. Tomēr pieredze tepat kaimiņos Lietuvā liecina, ka nemaz jau tā visi no tām riska grupām uz to vakcinēšanos tā nepiesakās. Ir pazīmes, ka kaut kas līdzīgs būs arī pie mums, Latvijā. Vai to varēs ietekmēt vakcinācijas birojs?
Tad nu par to otro Vakcinācijas biroja funkciju. Speciāli izdalot šo vienu funkciju vienam birojam ir radusies laba iespēja jebkādas kļūdas, aizkavēšanās un neizdošanās ļoti labi norakstīt uz šo vienu organizāciju. Te gan uzreiz jāpasaka, ka Veselības ministrs Pavļuts pēdējās nedēļas laikā vismaz pāris reizes aicinājis šo biroju un tā cilvēkus vismaz tā darbības sākumā pārāk nekritizēt un atgādinājis, ka jau iepriekš bijušas kļūdas, kas nosaka šodienas situāciju. Tas ir labi un godīgi. Tagad tā vismaz izskatās. Sākumā tiešām izskatījās, ka tas tāds publisko attiecību projekts, kas ļauj ministru prezidentam Kariņam bargulīgi intervēt biroja vadītāju un pašam palikt ēnā. Protams, ka laiku pa laikam medijos, interneta komentāros un sadzīves sarunās dažādi žurnālisti, uzaicināti viesi un tauta apspriedīs milzīgo biroja vadītājas algu, inficēto, saslimušo un mirušo skaitļus un pēc tam operatora nevērības dēļ pārraides beigās skatītāji pamanīs, ka maska uzreiz tiek noņemta un laikam jau uzaicinātie vīrusa izraisīto problēmu nekā nesaista ar pilsoņu uzvedību. Ko tie masku plivinātāji demonstrē? Uzskatu brīvību? Neticību valdībai? Formāli jā, liekam to masku, tv pārraides laikā, veikalā taču arī jāiet ir un pēc tam mierīgi turpat pie veikala, satiekot paziņu, pusmetra attālumā sarunājam cigareti un mierīgi patērzējam par dzīvi. Rīkojam svētkus, radu sanākšanas, vārdu sakot, baudam dzīvi. Tas novērotājs, kurš vienkārši apraksta šīs situācijas, kādas tās ir, šādā kontekstā kļūst par kaut kādu slikto. Šo domu ar praktisku piemēru aprakstīšu nedaudz vēlāk.
Tad nu sanāk, ka Vakcinācijas birojs ir vajadzīgs kā objekts, uz kuru vērst visādas emocijas. Psiholoģiski šo mehānismu sauc par projekciju.
Tagad atkal par praktisko un jautājumiem, kas būtu jārisina. Ģimenes ārsti šonedēļ un nākošnedēļ saņems vakcīnas un sāks vakcinēt vienu no riska grupām - vecus cilvēkus. Vakcīnas flakonā ir 10 devas un sabiedrībā ir visādi viedokļi un var gadīties, ka sarunāta vakcinācija nenotiek, tāpēc ir svarīgi organizēt rezerves vakcinējamos, ja gadījumā sanāk tā, ka paliek liekas devas. Pašvaldības transports, tuvinieki ar auto, kaut kā tie vecie ļaudis, kas tomēr vakcinēsies, ir jānogādā tajā dienā vakcinācijas vietā. Veco ļaužu vakcinācija ietekmētu smagi slimo un mirušo statistiku un dotu optimisma devu arī sabiedrībai. Kaut ko taču varam izdarīt pareizi!
Un tagad atkal par psiholoģiju. Apmēram tāds sižets. Pilnīgi reāls. Ej nu sazini, kur es to ņēmu. A. Sēžu auto pie veikala, skatos, veči smēķē, pļāpā, tālāk sievietes savā nodabā arī pļāpā, bērni turpat. Veikalā, protams, uzliek masku. Nu, tā viņi ievēro NOTEIKUMUS! Un tad brīnās, kā tad tā, mēs visu ievērojam, bet tas vīruss kā ir, tā ir! B. Tu jau nu gan, varēji klāt pieiet un pateikt! Gan jau ka tajā savā vietējā miestā (nosaukums un adrese pievienoti) to arī tur vēroji! Tik tur sēdēji un skatījies uz tiem cilvēkiem! C. Viņš droši vien saviebies tur blenza caur pieri uz tiem cilvēkiem!
Un tā, kas te sanāk - no vispārēja novērojuma un secinājumiem, ko jebkurš varētu novērot un secināt jebkurā vietā Latvijā un pasaulē, tā vieta tiek konkretizēta - TU, NELIETI, APVAINO MŪSU CILVĒKUS!
Ja tur vēl kāds pašlaik slimnīcā ar COVID, tur var tā apvainoties!
Latest comments