Jaunās vēsmas un kas no tā iznāks.

 

Tagad daudz runā par jauno pieeju, kā un ko mācīt. Māris Pūķis TV24 "Pilsētas pulss" 

"Protams, mērķis ir - vienādi labi visiem. ....... vienādība nozīmē ko, tas nozīmē to, ka bērns, kurā ir spējīgāks un ātrāk apgūst priekšmetus sēž bez jēgas tajā klasē un gaida, kad tad nu pārējie pievilksies klāt un faktiski tam skolotājam ir jāstrādā pēc pēdējā, kad pēdējais tiek līdzi, šādā veidā iznāk, ka mums ir daudz laika. Pret to ir zāles, kas ir zināams pasaulē un tās saucas - kompetencēs balstīta izglītība. {Žurnāliste- uz to iet vispār.... } Nē, tas ir ats, ka Latvijā lieto vārdu, - kompetencēs balstīta izglītība, bet nelieto šo principu. Princips ir ļoti vienkāršš. Princips ir tāds - ja es varu apgūt to kursu trijos gados, tad es beidzu to kursu trijos gados. otrs beidz astoņos gados, bet mums saukļus saraksta, kas ir saistīti ar labu pārvaldību, bet nesauc to galveno principu, ka skola kļūst lēta, ekonomiska un pastiprinām diferenci starp vienu skolnieku un otru. Tā nav ļoti patīkama sociāla sistēma..... tas nozīmē, ka nāksies tam vecākam skatīties, ka mans bērns, teiksim, tiek pa pieciem gadiem cauri, kaimiņam - pa sešiem, bet tam tur kaimiņam pa trijiem gadiem to izmācās, bet tas ir veids, kā attīstīt talantus , veids, kā Latvja var beidzot sasniegt to Latvijas vidējo līmeni un dažos jautājumos apsteigt, ja mēs sēžam uz vietas un gribam turpināt vilkties visiem aiz muguras, tad mēs varam turpināt tā kā tagad.... vajadzētu ieviest kompetencēs balstītu izglītību, kas balstās uz sacensību, nevis uz to saudzējošo attieksmi, kas ir balstīta uz.... (protams, jāstrādā arī ar bērniem, kas netiek līdzi), bet tomēr uzmanība jāpievērš arī talantīgajiem bērniem, lai tie talantīgie bērni kļūst par labiem uzņēmējiem."

 Eksaktā izglītība. Sīkie ir gana gudri, lai izlemtu, vajag to viņiem vai ne. Tas, ka viņu zināšanas, spriestspēja un nākotnes prognozes ir aplamas nevienu neinteresē. Rezultāts - puse atbirst pirmajā kursā no dažām eksaktajām programmām, valsts apmaksātas studiju vietas nav piepilditas, darba devējiem nav kvalificētu darbinieku, valstij nav augstas pievienotas vērtības radīto nodokļu.

Tāpat ka pamuļķim tīnim - kam man matemātika, ja es to negribu.

Tāpat, kā kredītņēmējam - pelnu tūkstošus celtniecībā, jāpaņem pļavas māja un x5 uz krīta!

Neinformēti vai daļēji un vienppusīgi informēti lautiņi, problēmas un daži tik skatās no malas. Paši vainīgi, pašu izvēle.

Kur tāda attieksme, tur juceklis, nezināšana, neapdomīgas izvēles un problēmas.

Jebkura gadījumā visur, kur pēc notikušā uzrodās jautājums - kā kaut ko tādu varēja izstrādāt un kā neviens to nepamanīja un kā sķērsām tas tiek skaidrots - tur jālūkojas pēc "gudriem"  padomdevējiem un sabiedrības domas kūrētājiem. Izglītības sistēmā noteikti un sabiedriskās politikas jomā arī.

 

 

 

Turpinājums sekos.